اطلاعات سفر

 ۱- دریافت خدمات مطلوب در محیطی سالم، بهداشتی و ایمن در قطارهای شرکت ریل سیر کوثر حق مسافر است.

 ۲- داشتن پوشش بیمه ای مناسب در طول سفر حق مسافر است.

۳- قطار در مکان های مناسب و به مدت لازم برای اقامه نماز توقف می نماید. قطارهایی که یک ساعت پس از اذان حرکت می کنند برای آن نوبت از اقامه نماز توقف نخواهند داشت.

۴- معلولین و سالمندان در داخل قطارها از وسایل و تجهیزات لازم (ویلچر، سرویس بهداشتی و…) برخوردارند.

۵- بر اساس مقررات جاری، جابجایی مسافر در قطار امکان پذیر نبوده و در شرایط ویژه تنها به تشخیص و صلاحدید رئیس قطار میسر خواهد بود.

۶- مسافر می تواند در چارچوب مقررات (مندرج ظهر بلیت) نسبت به انصراف از سفر و استرداد بلیت خود اقدام نماید.

 ۷- مسافر حق دارد از زمان و میزان خسارت و مواردی که مشمول پرداخت خسارت به مسافر می شود، آگاهی داشته باشد.

 ۸- در قطار های دارای سیستم سرمایش و گرمایش در صورت خرابی این سیستم ها که با تایید رئیس قطار به مسافرین اعلام میگردد. ۵۰٪ بهای پایه بلیت مطابق مقررات به مسافرین بابت خسارت پرداخت می شود.

۹- در صورت نامعتبر بودن بلیت (مخدوش بودن مندرجات بلیت،هم نام نبودن بلیت و …)، ادامه مسافرت بیش از مقصد ذکر شده در بلیت، همراه داشتن بارهای غیرمجاز، جاماندن در مبدا یا ایستگاه های بین راه به تقصیر مسافر)، استفاده غیر مجاز از بلیت تخفیف دار و کشیدن ترمز اضطراری، مسافر ملزم به جبران خسارات مربوطه وفق با مقررات محسوب می باشد.

 ۱۰- هر گونه تاخیر احتمالی در حرکت (بیش از ۱ ساعت)، تاریخ و برنامه اعزام و نوع قطار، قبل از انجام سفر از طریق شماره تلفن اعلامی هنگام خرید بلیت باید به مسافر اطلاع رسانی شود.

 ۱۱- مسافر در طول سفر با توجه به نوع بلیت خریداری شده از امکانات رفاهی و خدمات مطلوب اعم از امکانات صوتی و تصویری، روزنامه و نشریات، کمک های اولیه و امداد پزشکی، آب آشامیدنی، غذای با کیفیت، نوع سرو در کوپه یا رستوران و تنقلات متنوع و مجاز غذا یا بسته تاخیرات (در صورت بروز تاخیرات قطارها و تایید و اعلام راه آهن) برخوردار می شود.

۱۲- همراه داشتن حیوانات، کالای تجاری و خطرناک (تیز و برنده، اشتعال زا و آلوده کننده)، کالای حجیم با ابعاد بیش از ۴۰× ۴۰ سانتی متر و وزن بیش از۳۰ کیلو گرم در قطار ممنوع می باشد.

سِمَت
محل استقرار در قطار
رئیس قطار
واگن یک ، کوپه دو
سر مهماندار
واگن رستوران
مهماندار
کوپه سرویس واگن مربوطه

۱۴- مسافر حق دارد میزان رضایت، نقطه نظرات و شکایات خود شامل انتقادات و پیشنهادات از خدمات ارائه شده را از طریق تلفن، پیامک، ایمیل و نمابر و… به شرکت ریل سیر کوثر و سامانه اطلاع رسانی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران منعکس نماید.

سوالات متداول

سوالات متداول